Jste zde

City Triathlon Karlovy Vary

První zářijovou sobotu byly Karlovy Vary dějištěm posledního závodu Aquatlo-triatlonového poháru zrakově postižených pro rok 2018. V nejchladnějším dni celého léta se na start krásného závodu postavilo na 200 závodníků všech věkových kategoríí včetně 5 zrakově postižených. Soutěže jednotlivců se zúčastnili Eva Lesová s trasérkou Aničkou Hráchovou, Vašek Svoboda s Markem Peterkou a Honza Bošek se Zbyňkem Hrašem. Letos vyslal Jeden na jednoho do boje i štafetu. Tu tvořila trojice Maxim Čambor, Ivo Budil a Honza Říha. Trasérem štafety v jedné osobě byl Libor Procházka. 

Triatlonové plavání je relativně krátká (700 m dlouhá), ale velice specifická disciplína. Vyznačuje se bojem o pozice, narážením do soupeřů, kopanců a podobných, většinou nechtěných, ale zároveň nečekaných momentů. 20 km cyklistické části je v případě tandemových kol o sehranosti dvojice, síle ve šlapání do známého Zámeckého vrchu (jede se celkem třikrát) a odvaze kam až vodič pustí rychlost ve sjezdech. Pětikilometrové běžecké kolečko je rovinaté, spestřené dvojnásobných překonáváním překážky ze schodů. 

Nic z výše udenených překážek ani nečekané technické potíže s kolem u Evy s Aničkou (která projevila velkou technickou zručnost!) stejně tak u štafetové dvojice Ivo - Libor, nezabránily v dosažení cíle. Všem závodníkům i trasérům gratulujeme.

Výsledky paratriatlonového závodu jednotlivců:

1. Václav Svoboda - 1:17:19

2. Jan Bošek - 1:23:24

3. Eva Lesová - 1:59:09

Štafeta obsadila 8. místo v čase 1:25:48 hod.

Děkujeme Nadaci Leontinka, společnostem Maron CZ s.r.o., Sixt a Etnetera, a.s., řediteli závodu panu Vladimírovi Malému a Standovi Votavovi!